Maść nagietkowa 50 ml, Dr. Popov
Nr Art.: 14405
Dostępność:

Produkt jest aktualnie wysprzedany z powodu dużego zainteresowania  i nie można go zamówić. 

Wyprzedane
Twoja cena
12,50 zł
Więcej w
  • produkt naturalny
  • zawiera mnóstwo ziół leczniczych
  • produkt czeski

Kiedy stosować maść nagietkową:
Maść nagietkowa dzięki zawartości substancji leczniczych ma ochronne, kojące, regeneracyjne i granulacyjne działanie na skórę. Maść można używać do masażu. Prawidłowy masaż od kostek do kolan korzystnie wpływa na naczynia krwionośne dolnych kończyn. Maść nagietkowa pomaga w leczeniu i pielęgnacji skóry (np. przy oparzeniach, egzemach czy innych problemach). Jest skuteczna na szorstką skórę-efektywnie napręża skórę. Maść nagietkową można używać w pielęgnacji o blizny pooperacyjne i kikuty.

Skład maści nagietkowej:
Głównym składnikiem maści jest Nagietek lekarski (Calendula officinalis), ozdobna, ale też lecznicza roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego, rozpowszechniona po całej Europie. W lecznictwie używane są jej kwiaty, łodygi i liście. Roślina zbierana jest zazwyczaj od wczesnego lata do późnej jesieni. Nagietek lekarski zawiera szereg cennych i aktywnych składników takich jak: olejki eteryczne, kwas salicylowy, tłuszcze, wosk, saponiny, flawonoidy, gorycze, żywice, śluzy, kwasy organiczne i częściowo witaminę C. Do substancji aktywnych można zaliczyć także żółte i czerwone karotenoidy, które są dobrze rozpuszczalne w tłuszczach. Zestaw tych substancji ma działanie dezynfekcyjne, przeciwzapalne i jest skuteczny w odbudowie uszkodzonej tkanki.

Bazą maści jest oczyszczony niewytopiony tłuszcz wieprzowy. Pozyskiwany jest gorącą parą i nie powoduje żadnych alergii, dlatego jest wykorzystywany do leczenia różnych schorzeń dermatycznych. Chociaż dziś stosuje się różne substancje syntetyczne, jednak wysoką jakość tłuszczu wieprzowego nie da się zastąpić. Maść nagietkowa zawiera naturalny wosk pszczeli, który ma właściwości ochronne i nawilżające, dodatkowo wspomaga działanie maści.

Dlaczego maść nagietkowa zawiera również inne zioła:
Efekt maści nagietkowej wspierają kolejne zioła: tymian, żywokost, nawłoć, bez czarny i perełkowiec japoński. Zestaw tych ziół jeszcze bardziej wspiera korzystne działanie nagietka.

Właściwe stosowanie maści:
Przed użyciem maści polecamy problematyczne miejsce omyć wodą bez mydła i dobrze wysuszyć. Maść trzeba nanosić w cienkiej warstwie na skórę tak, by nie zatykała porów. Maść nagietkową stosuje się 2-3x dziennie (lub wg aktualnej potrzeby), delikatnie wcieramy w skórę przez 2 aż 3 minuty. Maść nagietkową może używać każdy: jest idealna dla skóry suchej, normalnej i wrażliwej.

Skład: tłuszcz wieprzowy, wosk pszczeli, nagietek, tymian, żywokost, nawłoć, kwiat bzu czarnego,perełkowiec japońsk, perfum (naturalne olejki eteryczne)

Objętość: 50 ml

Gwarancje zakupu

Towar w magazynie wysyłamy natychmiast
2letnia gwarancja na produkt
30 dniowa możliwość zwrotu towaru
Płatność przy odbiorze towaru
Ikona Kupon rabatowy na następny zakup

Opinie (0)