Maść kasztanowa 50 ml, Dr. Popov
Nr Art.: 14401
Dostępność:

Produkt jest aktualnie wysprzedany z powodu dużego zainteresowania  i nie można go zamówić. 

Wyprzedane
Twoja cena
12,50 zł
Więcej w
  • produkt naturalny
  • zawiera mnóstwo ziół leczniczych
  • produkt czeski

Kiedy stosować maść z kasztanowca:
Maść z kasztanowca jest przeznaczona przede wszystkim do masażu, który przynosi ulgę osobom z ograniczoną ruchliwością stawów, kręgosłupa czy przy bolesnej artrozie. Podobnie pomaga na obolałe mięśnie, jest skuteczna w pielęgnacji dolnych kończyn. Przy boreliozie może złagodzić bóle stawów i zapobiegać ich obrzękowi. Kwiaty kasztanowca usprawniają przepływ krwi i działają przeciwzapalnie. Maść z kasztanowca jest przeznaczona dla starszej generacji oraz dla osób ze skłonnością do zapalenia stawów i zmniejszenia mobilności stawów. Maść została wyprodukowana wg starej rodzinnej receptury.

Skład maści z kasztanowca:
Głównym składnikiem maści są kwiaty kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum), znanego jako kasztanowiec koński. Kasztanowiec pochodzi z Półwyspu Bałkańskiego i Małej Azji, w Europie jest hodowany jako drzewo ozdobne, jednak ze względu na zawartość substancji leczniczych, ma swoje zastosowanie w lecznictwie. Jako surowiec zielarski zbierane są przede wszystkim: owoce, kwiaty, wiosną także kora drzewa, liście można wykorzystać do użytku zewnętrznego. Substancjami czynnymi kasztanowca są escyna, saponiny, flawonoidy, pektyny i olejki eteryczne. Właśnie escyna, glikozydy flawonolowe i garbniki mają korzystny wpływ na krążenie krwi i wspomagają elastyczność naczyń krwionośnych (ważne przy leczeniu żylaków). Ponadto kasztanowiec wspomaga szybkość obiegu krwi i ma silne działanie przeciwzapalne.

Bazą maści jest oczyszczony niewytopiony tłuszcz wieprzowy. Pozyskiwany jest gorącą parą i nie powoduje żadnych alergii, dlatego jest wykorzystywany do leczenia różnych schorzeń dermatologicznych. Chociaż dziś stosuje się różne substancje syntetyczne, jednak wysoką jakość tłuszczu wieprzowego nie da się zastąpić. Maść z kasztanowca zawiera naturalny wosk pszczeli, który ma właściwości ochronne i nawilżające, dodatkowo wspomaga jakość maści.

Dlaczego maść z kasztanowca zawiera również inne zioła:
Efekt maści z kasztanowca wspierają kolejne zioła: jałowiec, tymian i bez czarny. Wiązanka tych ziół jeszcze mocniej wspiera korzystne działanie kasztanowca..

Właściwe stosowanie maści:
Przed użyciem maści polecamy problematyczne miejsce omyć wodą bez mydła i dobrze wysuszyć. Maść trzeba nanosić w cienkiej warstwie na skórę tak, by nie zatykała porów. Maść stosuje się 2-3x dziennie (lub wg aktualnej potrzeby), delikatnie wcieramy w skórę przez 2 aż 3 minuty. Właściwą aplikacją maści można wspomagać jej działanie.

Skład: tłuszcz wieprzowy, wosk pszczeli, kasztanowiec zwyczajny, tymian, jałowiec,kwiat czarnego bzu, perfum olejki naturalne)

Objętość: 50 ml

Gwarancje zakupu

Towar w magazynie wysyłamy natychmiast
2letnia gwarancja na produkt
30 dniowa możliwość zwrotu towaru
Płatność przy odbiorze towaru
Ikona Kupon rabatowy na następny zakup

Opinie (0)